TIC Jezersko
+386 (0)4 25 45 140
+386 (0)51 219 282
tic@jezersko.si

Užitečné


Náročné stezky
Vratca (1802 m)


Vratca je vyhlídka, která je od České chaty vzdálena jen asi 40 minut.


Více
Na Vratci v podstatě začíná severní skalnatý hřeben Kočny. Z Vratce je krásný výhled na obě části Jezerského údolí, na Ravenskou a Makekovu Kočnu, na západní stranu na Košutu, stěny Korošké Baby, Skuty, Dolgeho hrbtu a Kočny.Grintovec (2558 m)


Grintovec je nejvyšší vrchol Kamnických Alp, nahoru vede více cest.Více
Grintovec je nejvyšší vrchol Kamnických Alp, nahoru vede více cest. Cesta z Jezerska přes Českou chatu je dobrou volbou pro zkušenější chodce, na mnoha místech je docela strmá, ale je dobře zabezpečená s ocelovými lany. Grintovec je také v zimě jedou z nejčastěji navštěvovaných hor. Jižní strana je vhodná pro výšlap v zimě, při dobrých sněhových podmínkách je vhodná ke sjezdu pro zkušené lyžaře. Pro výšlap potřebujete vhodnou obuv (pohorky).Skuta (2532 m)


Na Skutu vede více cest: můžete jít z Jezerska, z Logarské doliny, přes Okrešelj, z Kamnické Bistrice a z Kokry.Více
Z Jezerska vede cesta přes Českou chatu a Mlinarske sedlo, stejně jako při výšlapu na Grintovec či Dolgi hrbet. Cesty jsou dobře označené a zabezpečené. Na Velkém Podihu je také přístřešek – bivak. Pro výšlap potřebujete vhodnou obuv (pohorky).Kranjská Rinka (2453 m)


Kranjská Rinka je o 20 m vyšší než sousední Korošká Rinka, i když se zespodu může zdát, že jsou stejně vysoké.Více
Po výstupu na Koroškou Rinku jsme jen kousek od Kranjské, od které nás děli půl hodiny chůzeStoržič (2132 m)


Na vrchol Storžiče můžeme přijít z Jezerska, z Preddvora nebo z Tržiče.


Více
Z vrcholu s dřevěným křížem je krásný výhled na všechny strany. Storžič je velmi navštěvován také v zimě. V podstatě teprve zasněžené strmé úbočí mu dodává to pravé kouzlo. Zimní výšlapy na Storžič ovšem nesmíme podcenit - jeho otevřená poloha jej řadí mezi velmi nespolehlivé hory, co se počasí týče.
Kočna (2540 m)


Mohutný masiv 4 útesů se spojuje do jednoho vrcholu unikátní šarlatové barvy – Kočna.Více
Přístup je možný po 4 stezkách, všechny se spojují v posledním půlhodinovém úseku. Všechny cesty jsou dobře označené a vybavené ocelovými lany a klíny. Na jihovýchodním útesu Kočny stojí bivak horolezců Horského družstva Kranj. Při hezkém počasí je odtud krásný výhled na Jezerské údolí, Velký vrh, a kranjský Storžič na jedné straně, na druhé straně pak na severní stěnu Grintovce a Dolgeho hrbtu, severní výhled sahá až daleko do Korutan. Pro výšlap potřebujete vhodnou obuv (pohorky).
Dolgi hrbet (2457 m)


Dolgi hrbet je mohutný vrchol na severních stěnách Grintovce.Více
Na jeho tisíci metrech najdeme mnoho náročných a také nejdelších stezek v Kamnických Alpách. Cesta z Jezerska je hodně náročná, ale je dobře označená a vybavená ocelovými lany, zkušení horolezci si to v hezkém počasí velmi užijí. Pro výšlap potřebujete vhodnou obuv (pohorky).
Korošká (Korutanská) Rinka (2433 m)


Cesta na Koroškou Rinku patří mezi nejnáročnější, proto k výšlapu potřebujete vhodnou obuv a dobrou fyzickou kondici.


Více
Vrcholy nad Jezerským údolím se mohou pochlubit ještě jednou zajímavostí, kterou skrývají jména 3 Rink na křižovatce 3 zemí: Korutan, Kranjska a Štýrska. Štýrská Rinka se chlubí mohutnou stěnou nad Okrešljem, nemá ovšem výrazný vrchol, Kranjská a Korošká (Korutanská) Rinka hezky uzavírají věnec Ravenske Kočny, proto jsou také zahrnuty v knížce Jezerské horské stezky (Jezerske planinske poti).

Velika Baba (2127 m)


Baba je s tisícimetrovou jižní stěnou poslední dvoutisícovka ve věnci vrcholů Grintovce a také poslední zdolaná dvoutisícovka v Kamnických Alpách.


Více
Cesta na Velikou Babu vede přes Ledinu a je velmi malebná, na cestě můžete obdivovat bohatou místní floru.Copyright 2021, Production MMstudio